3. ročník – 2009/2010

Vikariátní postní rekolekce s biskupem Pavlem Posádem 19. – 20. 3. Cvikov 2010

FOTOGRAFIE ZDE (více autorů)

Prosinec 2009 – vlastně 1. leden 2010 – Las Vegas

Las Vegas pořádáme tradičně jednou ročně poslední víkend v prosinci. Tentokrát to ale vyšlo až na 1. ledna 2010. Prosincová víkendovka tak má lednové datum.

FOTOGRAFIE ZDE  (P.Repka)

Las Vegas je společenská hra, ve které je všechno jako ve skutečném Casinu. Účastníci-hráči jsou oděni do „společenského“ oděvu (obvykle nějaké staré obleky, šaty, originální jsou 30léta minul.stol. vše ze starých šatníků – podle vlastní fantazie- pánové klobouky a dámy kloboučky atd. tak trochu maškaráda – ale vkusná a vtipná. Pochopitelně je dobré zvolit kvádro a večerní šaty, které už běžně nenosíte.)

Hru zahájí majitel Casina, peníze ke hře je možné získat za směnky, které podepíšete bankéřovi. Na směnce se zavazujete, že budoucímu majiteli směnky splníte nějaký nesnadný, vtipný nebo originální úkol, který na směnce uvedete. (Např. Majiteli směnky umyji nohy. Nebo: Majitele směnky pozvu do cukrárny, nebo pošlu mu pohled z prázdnin… fantazii se meze nekladou) Bankéř směnku ocení podle vlastního uvážení a vyplatí vám peníze. Ty pak můžete v klidu prohrát v ruletě, v Pokru, v kostkách a v jiných hazardních hrách. Za peníze si také můžete v baru koupit pití a jídlo. Pokud peníze prohrajete, můžete podepsat směnku další – neomezeně, nebo se po dohodě s majitelem Casina necháte zaměstnat a vydělané peníze můžete v klidu prohrát. Tato část hry trvá 2-3 hodiny. Po zavření Casina následuje dražba všech směnek. Při dražbě můžete získat svou směnku zpět, pokud dáte nejvíc. Vydělané peníze z Casina se vám při dražbě náramně hodí. Za peníze, které vám zbudou, si můžete koupit směnku, kterou chcete, máte-li na ni. Poslední fáze hry je plnění slibů ze směnek. Některé se vykonají ihned. (Např. umytí nohou.) jiné mají splatnost i několik měsíců. (např. Pozvánka do cukrárny, poslaný pohled z prázdnin, apod.) Las Vegas se tak hraje třeba i půl roku. To je vše. Hra je to zábavná, společenská a seznamovací. Je určena těm, kteří už vědí, že ve skutečném kasinu to chodí trochu jinak. Hra by se dala přirovnat ke hře Dostihy a sázky nebo Monopoly. Je ale rozmanitější a zábavnější.

Prosinec 2009 – Vánoce a Silvestr na faře ve Cvikově

Jsou zde fotografie jednak z víkendovky před Vánocemi, jednak z pobytu dětí z DD Krompach (27. – 30. 12. 2009) a také ze Silvestra.

FOTOGRAFIE ZDE  (P.Repka)

Říjen 2009 – Nultá hodina

Nultá hodina se letos odehrával v České Lípě. Navštívili jsme po zavírací době vlastivědné muzeum pod vedením Mgr. Smejkala. Večery na faře jsme prožívali ve znamení koncertů. Neboť jsme poprvé užívali nově opraveného sálu s vybroušenou podlahou a přeuspořádaným mobiliářem. Po druhém koncertu jsme vymysleli, že založíme tradici malých koncertů a tak se také stalo. Od ledna 2010 jsme ve spolupráci se ZUŠ Cvikov a ZŠ začali pořádat pravidelné hudebně literární večery.

FOTOGRAFIE ZDE  (P.Repka)

A pokud někdo neví, co je to nultá hodina, tak dodávám, že nultá hodina se koná vždy na podzim, když se posunuje čas o hodinu zpět – tedy zimní čas. Noc je o hodinu delší a tuto hodinu navíc každoročně využívám k malému překvapení pro ty, kdo mají zájem. Nultá hodina je vždy spojena s nevšedním zážitkem.

Září 2009 – Vencavíkend

FOTOGRAFIE ZDE  (P. Repka)

Podle tradice na Venca-víkendu vyrábíme jednak ovocný mošt a pečeme hostie, jak to podle legendy dělával i svatý Václav. V loňském roce byla velká úroda jablek, ne toliko letos. Jablečný mošt jsme nahradili hruškovým, neboť hrušeň – na rozdíl od jabloní – nás letos nezradila. Večer jsme napekli i pár hostií.