2007

Prázdniny 2007 – odpočinek a výlety

Jak to tak chodí, v době odpočinku se dějí všelijaké věci. Malý vhled do naší relaxace vám nabízíme.

Fotky zde. (P.Repka)

Vyčištění sklepa a přečerpávací jímka na spodní vodu 2007

Farní sklep byl zatopený vodou a částečně zasypaný všelijakým nepořádkem. Podle čar na zdech jsme zjistili, že sklep býval zatopený až do výšky dvou metrů. Sklep jsme vyčistili a protože na jaře voda do sklepa stále od ulice prosakuje, vybudovali jsme přečerpávací jímku, protože současná kanalizace je o 1,8 metru výše, než je podlaha sklepa.

Fotky zde. (P.Repka)

Kanalizace nové koupelny a oprava staré jímky 2007

Tak tohle byla chuťovka. Abychom mohli novou koupelnu napojit na kanalizaci, bylo potřeba nejprve vyčistit (vybrat) starou žumpu. Po vyčištění jsme ji dostavěli, protože byla polorozpadlá a dnes ji požívám na zachytávání dešťové vody. Kanalizační potrubí jsme pak protáhli původní keramickou šachtou ze suchého záchodu. Také jsme tudy protáhli husí krk z půdy do zákristie pro domácí sítě. Opravou jímky jsme také zpevnili základy nosné zdi ze dvora.

Fotky zde. (P.Repka)

Pokoj ze skladu – léto 2007 (dnes pokoj pro hosty – devítka)

Když o prázdninách 2007 přijeli první brigádníci, neměli jsme je kde ubytovat. Ve zmíněném skladu bylo tolik věcí, že zbývalo místo jen na malou uličku. Co šlo jsme přestěhovali jinam. Co nešlo, jsme přerovnali. Bylo také potřeba vyluxovat stropy které opadávaly, protože děravou střechou protékalo nejen do této místnosti, ale dokonce až do přízemí. Než jsme opravili střechu, tak měli brigádníci mezi postelemi kbelíky a lavory na zachytávání dešťové vody. Místnost je dnes plně elektrifikovaná, má umyvadlo a funkční kachlová kamna.

Fotky zde. (P.Repka)

Práce kolem fary 2007

O prvních prázdninách 2007 jsme se pustili do nejnutnějších oprav, které takzvaně hořely. Jednotlivé fotky mají vlastní komentáře.

Fotky zde. (P.Repka)

Práce kolem zahrady – prázdniny 2007

Na zahradě a na dvoře jsme zahájili nejnutnější údržbu.

Fotky zde. (P.Repka)

Stavba koupelny – prázdniny 2007

Na faře byl ještě poslední mohykán – suchá latrína v patře. Tuto jsme zbourali a na jejím místě jsme vybudovali koupelnu s WC pro hosty.

Fotky zde. (P.Repka)