2. ročník – 2008/2009

Červen 2009 – Jetřichovice

V červnu jezdíme už tradičně do Jetřichovi do srubu pod Mariinou vyhlídkou. Tentokrát bylo dost deštivé počasí, tak jsme se moc nenavýletovali. Zato jsme si užili karet, až hanba.

Květen 2009

Tak tahle víkendovka byla MEGA. Bylo krásné počasí, a tak jsme se vydali na Schillerovu vyhlídku, odtud na Kalvárii a pak domů. A protože bylo fakt hezky, slavili jsme mši svatou pod širým nebem na farní zahradě.

Večery jsme trávili prohlížením fotografií ze SVATÉ ZEMĚ

FOTOGRAFIE ALBUM 1 ZDE

FOTOGRAFIE ALBUM 2 ZDE

FOTOGRAFIE ALBUM 3 ZDE

Duben 2009

Dubnová víkendovka byla ve znamení tématu: KŘESŤANSTVÍ/ISLÁM. Přednášel nám Pater ICLic. Michal Podzimek Th.D. Druhého dne jsme se vydali na výlet jednak kousek za Mařenice a následně jsme odjeli na zříceninu hradu Tolštejn.

Březen 2009 – REKOLEKCE

„BEZ OBRÁZKŮ“

Dvakrát ročně konáme duchovní obnovu, která se nazývá REKOLEKCE.

Cílem rekolekce je duchovní obnova, kterou konáme obvykle před významnějším obdobím či vážnějším rozhodnutím, nebo také pravidelně v předem stanoveném intervalu (měsíc, rok)

Obsahem rekolekce je několik přednášek – promluv rekolektátora (ten, který vede rekolekci) na duchovní téma, dále také společná adorace, mše svatá, prostor k osobnímu rozjímání, osobní adoraci a duchovní četbě (obvykle Písmo Svaté).

Silentium: (lat) – mlčení: je součástí rekolekce – ticho, ve kterém má ke mně promlouvat Bůh. Já mlčím – naslouchat Bohu.

Únor 2009

Tak na únorové víkendovce jsem nebyl, protože jsem byl marod. Tak doufám, že to sem někdo napíše. (Rudolf)

Leden 2009

Lednová víkendovka byla jednak ve znamení úžasné opery Červená Karkulka a také nelze nevzpomenout výlet do Jeskyně víl, kde jsme shlédli ledovou nádheru.

Prosinec 2008 – Las Vegas

Las Vegas se tentokrát neslo v armádním policejním duchu na webu jsou i nějaké ukázky na youtube

1. ukázka
  2. ukázka
  3. ukázka

FOTOGRAFIE ZDE  (Vojta)

Las Vegas je společenská hra, ve které je všechno jako ve skutečném Casinu. Účastníci-hráči jsou oděni do „společenského“ oděvu (obvykle nějaké staré obleky, šaty, originální jsou 30léta minul.stol. vše ze starých šatníků – podle vlastní fantazie- pánové klobouky a dámy kloboučky atd. tak trochu maškaráda – ale vkusná a vtipná. Pochopitelně je dobré zvolit kvádro a večerní šaty, které už běžně nenosíte.)

Hru zahájí majitel Casina, peníze ke hře je možné získat za směnky, které podepíšete bankéřovi. Na směnce se zavazujete, že budoucímu majiteli směnky splníte nějaký nesnadný, vtipný nebo originální úkol, který na směnce uvedete. (Např. Majiteli směnky umyji nohy. Nebo: Majitele směnky pozvu do cukrárny, nebo pošlu mu pohled z prázdnin… fantazii se meze nekladou) Bankéř směnku ocení podle vlastního uvážení a vyplatí vám peníze. Ty pak můžete v klidu prohrát v ruletě, v Pokru, v kostkách a v jiných hazardních hrách. Za peníze si také můžete v baru koupit pití a jídlo. Pokud peníze prohrajete, můžete podepsat směnku další – neomezeně, nebo se po dohodě s majitelem Casina necháte zaměstnat a vydělané peníze můžete v klidu prohrát. Tato část hry trvá 2-3 hodiny. Po zavření Casina následuje dražba všech směnek. Při dražbě můžete získat svou směnku zpět, pokud dáte nejvíc. Vydělané peníze z Casina se vám při dražbě náramně hodí. Za peníze, které vám zbudou, si můžete koupit směnku, kterou chcete, máte-li na ni. Poslední fáze hry je plnění slibů ze směnek. Některé se vykonají ihned. (Např. umytí nohou.) jiné mají splatnost i několik měsíců. (např. Pozvánka do cukrárny, poslaný pohled z prázdnin, apod.) Las Vegas se tak hraje třeba i půl roku. To je vše. Hra je to zábavná, společenská a seznamovací. Je určena těm, kteří už vědí, že ve skutečném kasinu to chodí trochu jinak. Hra by se dala přirovnat ke hře Dostihy a sázky nebo Monopoly. Je ale rozmanitější a zábavnější.

Listopad 2008 – REKOLEKCE

FOTOGRAFIE ZDE  (P. Repka)

Dvakrát ročně konáme duchovní obnovu, která se nazývá REKOLEKCE.

Říjen 2008

Víkend s Nultou hodinou. Tak přes den jsme trochu brigádničili na farní zahradě – moštování, hrabání listí, zazimování zahrady atd. A večer jsme vyrazili za překvapením, tentokrát do Jablonného v Podještědí do krypty tamní baziliky.

FOTOGRAFIE ZDE  (Vojta)

A pokud někdo neví, co je to nultá hodina, tak dodávám, že nultá hodina se koná vždy na podzim, když se posunuje čas o hodinu zpět – tedy zimní čas. Noc je o hodinu delší a tuto hodinu navíc každoročně využívám k malému překvapení pro ty, kdo mají zájem. Nultá hodina je vždy spojena s nevšedním zážitkem.

Září 2008 – Vencavíkend

Podle tradice na Venca-víkendu vyrábíme jednak ovocný mošt a pečeme hostie, jak to podle legendy dělával i svatý Václav. Letos byla velká úroda jablek.